Plastics Innovations In Medical Devices już wkrótce

URUCHOM WYOBRAŹNIĘ!

Polimery wykorzystywane są w różnych gałęziach medycyny, takich jak medycyna estetyczna, stomatologia, chirurgia, ortopedia, kardiologia, okulistyka i wiele innych. Badania nad syntezą oraz modyfikacjami już istniejących materiałów skutkują tym, że z roku na rok wypuszczane są na rynek coraz to nowsze produkty o lepszych właściwościach.

Obecnie materiały polimerowe są powszechnie wykorzystywane w procesie leczenia. Zastosowanie materiałów polimerowych pomogło przyspieszyć oraz ułatwić proces leczenia, a także poprawić komfort pacjentów. Nie udało się jeszcze poznać wszystkich możliwych zastosowań polimerów. Naukowcy pokładają duże nadzieje w tym, iż w najbliższych latach materiały polimerowe zrewolucjonizują przemysł medyczny, ponieważ współczesna medycyna nie jest w stanie obejść się bez polimerów. Często jedynym ograniczeniem, jeśli chodzi o użycie tych materiałów, jest po prostu wyobraźnia projektantów.

„Uruchom swoją wyobraźnię” dołącz do dyskusji nad zmianami w obrębie rynku, technologii i innowacji w przetwórstwie polimerów na rzecz medycyny. Zapraszamy na kolejna konferencję organizowaną przez wydawcę miesięcznika Plastics Review.

Dyrektor Merytoryczny Konferencji

"Plastics Innovations In Medical Devices"

prof. dr hab. inż. Mirosława El Fray

Instytut Polimerów,
Centrum Dydaktyczno-Badawcze Nanotechnologii
Zachodniopomorski Uniwersytet Technologiczny w Szczecinie

Masz pytania?

Zadzwoń do nas: +48 22 658 33 33